Акумулятор холоду — охолоджувальний пристрій у вигляді герметичного контейнера, заповненого речовиною з великою теплоємністю.
Акумулятори холоду застосовуються як основні охолоджувальні елементи в сумках холодильниках (термосумках), термоконтейнерах.
ТИПИ АКУМУЛЯТОРІВ ХОЛОДУ:
Найбільше застосування знайшли такі типи акумуляторів холоду: водний, гелевий, водо-солевий та силіконовий. Розрізняються вони за видами наповнювача.
- Акумулятор холоду на основі дистильованої води. Дані акумулятори холоду відрізняються малою ефективністю.
- Гелевий акумулятор холоду виготовлений із щільної плівки зі спеціальним гелем всередині. Він може як підтримувати знижену температуру, так і зберігати підвищену.
- Акумулятор холоду на основі солоної води — це пластикова ємність з сольовим розчином, підтримує температуру в межах від -20 до +8 °C.
ГЕЛЕВИЙ АКУМУЛЯТОР ХОЛОДУ T-PACK
Найпопулярнішим типом серед акумуляторів холоду являються акумулятори холоду гелевого типу T-PACK. Що являє собою гелевий акумулятор холоду T-PACK? Гелевий акумулятор холоду T-PACK являє собою герметичний поліетиленовий пакет щільністю 120мк з гелевим наповненням синього колору. В не замороженому вигляді гель має м’ягку однорідну структуру, після заморозки акумулятор холоду твердіє. В процесі розморозки гель поступово розморожується, маючи при цьому структуру схожу на сніг. Чому вони самі популярні? Гелеві акумулятори холоду мають ряд переваг над іншими типами хладогентів.
ПЕРЕВАГИ ГЕЛЕВИХ АКУМУЛЯТОРІВ ХОЛОДУ:
- Низька вартість;
- Тривалий термін використання. (термін придатності необмежений, але рекомендуємо робити заміну хладогенів один раз на рік)
- В порівнянні з іншими типами акумуляторів холоду не мають стрімкої фази розморозки. Тобто гелевий акумулятор холоду T-PACK розмерзається та віддає свою температуру поступово;
- Тривала робоча фаза розморозки – до 25 годин;
- Компактний розмір;
- Виготовлення з індивідуальним логотипом, розміром, формою і т.д.
СКІЛЬКИ ТРИМАЮТЬ ГЕЛЕВІ АКУМУЛЯТОРИ ХОЛОДУ T-PACK?
Відповімо на саме популярне запитання наших клієнтів. Скільки тримають гелеві акумулятори холоду T-PACK та які фактори впливають на тривалість робочої фази акумуляторів холоду?
Для того щоб дізнатися скільки працюватиме гелевий акумулятор холоду потрібно перш за все:
- Розрахувати об’єм термоконтейнера, термосумки чи звичайної коробки в якій буде зберігатися термолабльна продукція;
- Врахувати температуру навколишнього середовища навколо вашого термоконтейнера, термосумки, тощо;
- Врахувати потрібний температурний режим всередині термосумки, термоконтейнера, тощо;
- Врахувати максимальний термін часу протягом якого вам необхідний температурний режим;
- Врахувати тип холодильника в якому буде виконуватись заморозка. (Морозильні камери типу NoFrost наприклад здатні заморожувати до нижчої температури ніж морозильні камери крапельного типу);
- Розрахунок необхідної кількості акумуляторів холоду.
ПРИКЛАД ВАЛІДАЦІЇ ГЕЛЕВОГО АКУМУЛЯТОРА ХОЛОДУ T-PACK.
Приклад наших досліджень:
- Термоконтейнер об’ємом 4л виготовлений з пінопласту. Товщина стінки 15мм;
- Температура навколишнього середовища – кімнатна температура +20 градусів Цельсія;
- Необхідна температура в середині термоконтейнера стандартна для більшості медичних препаратів не вище +8 градусів Цельсія;
- Термін зберігання 24 години.
- Температура заморозки -18 градусів Цельсія.
- Необхідна кількість акумуляторів холоду – 450г. Для кращої ефективності використовуємо 2 гелвих акумулятора холоду по 230г кожен. Один на дно термоконтейнера, Інший зверху термопакета в якому знаходяться ліки.
За даних умов температура в середині термоконтейнера зросла до +7 за проміжок часу 25 годин.
Зазвичай для побутових потреб рекомендують, щоб маса акумуляторів холоду була з розрахунку близько 1кг на 10 літрів об’єму сумки чи термобоксу.
ВИКОРИСТАННЯ АКУМУЛЯТОРІВ ХОЛОДУ В МЕДИЦИНІ.
Акумулятори холоду, використовуються при транспортуванні й зберіганні вакцин, медичних препаратів, біологічних тканин (наприклад, крові) і пропонуються для декількох рівнів температур. Найпопулярніші мають такі температури замерзання:
- −23 °C,
- −7 °C,
- +5 °C.